EmekGüncel

Ücretleri ödenmeyen Corazon işçileri 17 gündür eylemde

Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki Corazon fabrikasında maaşları ödenmeyen işçiler iş durdurdu.

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde kurulu Corazon fabrikasında ücretleri ödenmeyen işçiler 17 gündür iş durdurma eylemlerini sürdürüyor.

Çuval üretimi yapılan fabrikanın işçileri, 2021’in Kasım ayında maaşlarının yarısının yatırıldığını, son iki aydır ise kendilerine hiçbir ücret ödenmediğini söyledi. Yaklaşık bir buçuk yıldır maaşlarının düzensiz yatırıldığını belirten işçiler, aldıkları maaşların da geç tarihlerde ödendiğini ifade etti..

Evrensel’in haberine göre; Ham maddeden son ürüne tüm aşamalarda üretim yapılan fabrikadaki işçiler 17 gündür iş durdurmuş durumda.

Bu süreçte fabrika yönetimiyle iki kez görüşmeye çalışan işçiler, patronun “Ham madde alamıyorum, biraz bekleyin, benim de para alamadığım yerler var” diyerek ödemeleri ertelediğini ve başka bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Pandemi döneminde yoğun şekilde çalıştıklarını ve işlerin arttığını belirten işçiler, kadrolu işçilerin bir kısmının devlet teşviğiyle bir süre çalıştırılmadığını, yerlerine patronun yevmiyeli işçi getirip çalıştırdığını aktardı.

Corazon, yüzden fazla işçisi olan bir fabrika. İşçileri fabrika içinde iş durdurma eylemlerini sürdürürken bir an önce açıklama yapılmasını ve alacaklarının tamamının ödenmesini istiyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu