Emek

TKP/ML militanları 15-16 Haziran Direnişi’ni selamladı

H. Merkezi: Elimize e-mail yoluyla ulaşan bir açıklamaya göre TKP/ML militanları 15- 16 Haziran Direnişi’ni selamlamak amacıyla Tuzla Aydınlı’da bombalı pankart asma eylemi yaptı.

Ülkemiz işçi sınıfının tarihinde önemli bir yer kaplayan 15-16 Haziran direnişi; oluşturduğu deneyim ve dersler bakımından bugün de ilham kaynağı olmayı sürdürmektedir” şeklinde başlayan açıklama “işçi direnişlerini bastırmak için katliamlara başvurmaktan kaçınmayan Türk hakim sınıfları grevleri yasaklayarak, direnişteki işçilere saldırarak işçi sınıfı ve emekçi halk üzerindeki faşist baskı ve terörünü sürdürmektedir. MLM biliminin rehberliğinde, 15-16 Haziran direnişinin yol göstericiliğinde güvencesiz ve taşeron çalışmaya, azgın sömürü ve kölece çalışma koşullarına ve işçi katliamlarına karşı ülkemiz işçi sınıfını partimiz TKP/ML saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz” şeklinde devam ediyor.

Partimize bağlı militanlar Deri Organize Sanayinin bulunduğu ve deri işçilerinin yoğun olarak yaşadığı Tuzla Aydınlı’da 15-16 Haziran direnişini selamlayan bir eylem gerçekleştirdi.

19 Haziran Salı sabah erken saatlerde ‘Yaşasın 15-16 Haziran Direnişi’ TKP/ML TİKKO imzalı bomba süsü verilmiş pankartı asan militanlarımız güvenli bir şekilde eylem alanında çekilmişlerdir” denilen açıklama “büyük direnişlere aday ülkemizde partimizin 40. yılını savaşı her alanda yükselterek selamlıyoruz” şeklinde sona eriyor.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu