Güncel

ÖZEL HABER | Silivri Hapishanesinde tutsaklara tek battaniye, soğuk su!

Silivri 5 No'lu T Tipi Hapishanesinden ailesi aracılığıyla gazetemize ulaşan Tutsak partizan Emrah Tuncer, tüm koğuşa tek battaniye verildiğini söyledi.

“Yaklaşık 5 aydır ben buradayım. Bu 5 aylık süre içerisinde yaklaşık 4 aydır biz soğuk suyla duş alıyoruz. Kaloriferlerimiz yanmıyor. Biz bunları ailelerimiz üzülmesin diye söylemek istemiyoruz ama son çare olarak bunu yapmak gerekiyordu.” diyen Emrah Tuncer, kışı tek battaniye ile geçirdiklerini hapishane idaresinin 2’şer kazak, bir ayakkabı, bir mont verdiğini koğuşlarına da soğuk su verildiğini dile getirdi.

Tuncer şunları kaydetti:

“Bu yüzden de sesimizi böyle duyurmak istiyoruz. Onun haricinde idare bize battaniye vermiyor. Hepimiz tek battaniye ile bu kışı geçiriyoruz. Yeni elbise stokları geldi. Herkese 2’şer kazak, bir ayakkabı, bir mont. Bugün mesela baktığımızda Silivri gerçek anlamda soğuk bir cezaevi.

Konum olarakta araziye yapıldığı için buradaki bütün arkadaşlar hasta olacak. Her gün soğuk su ile duş almak gerçekten çok zor. Yani işkence içerisinde işkence yaşıyoruz. Dişlerimizin şakırdamasını dinleyenler sanki Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek, dişlerimiz şakırdıyor. Çoğu arkadaş banyo yapmayı bıraktı, banyo yapmıyor soğuk suyla. Bütün odalara sıcak su verilirken bize neden sıcak su verilmiyor ?

Politik kimliğimizden dolayı mı ? Bunu söylemek istiyorum.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu