GüncelManşet

Ankara’da 1 Mayıs Çalışmaları Sürüyor!

Gerçekleştirdiğimiz okur kahvaltısı ile başlattığımız 1 Mayıs çalışmalarımız ivmelenerek devam ediyor.

Zulme Karşı İsyan Et’ şiarıyla ele aldığımız çalışmalarımız, Şirintepe, Şahintepe, Çöplük, Fahri Korutürk, Tekmezar, General Zeki Doğan ve Tuzluçayır mahalleleri ile Keçiören semtinde sürüyor. Merkezi yerlere astığımız ‘Zulme Karşı İsyan Et, 1 Mayıs’ta alanlara, Partizan’ imzalı pankartlarımız büyük ilgi çekiyor.

Yine birçok noktaya astığımız İbrahim Kaypakkaya silüetli çağrı pankartlarımız büyük ilgi çekiyor. Özellikle Mamak civarında gazete dağıtımı yaptığımız 50 kadar noktaya çeşitli şiarlarla Partizan imzalı yazılamalar yapılmış durumda. Yine İbrahim yoldaşın silüetinin olduğu çıkarmalar aynı sayıda duvarı süslüyor. Pazar alanlarında, işe gidiş saatlerinde, iş çıkışlarında ve gün içinde açtığımız standlardan bildiri dağıtımlarımız sürüyor. Çok geniş bir alana gazetemizin de dağıtımını yaparak kitleleri 1 Mayıs’a çağırıyoruz. Topluca ajitasyon çekerek mahallelerde belli aralıkla sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyüşler düzenliyoruz. Kurumumuzun da tam böylesi, bir süreçte semte taşınmış olmasını bir avantaja dönüştürmeye çalışıyoruz.

1 Mayıs çalışmalarının bunun için çok işlevli bir süreci doğurduğunu ifade etmek gerekir. Uzun zamandır devrimci mücadelen uzak kalmış bir alana açtığımız kurum hem biz de hem de kurumumuzun civarındaki halkımıza büyük bir güç ve moral kaynağı oldu. Öyle ki çok geniş bir alanının daha şimdiden ‘Partizanların mahallesi’ olarak ifade edilmesi bizim içinde çok önemli bir yerde duruyor.

Genel çağrımızı yoğun şekilde gerçekleştiriyoruz. Bunun dışında planladığımız aile ziyaretlerini 1 Mayıs’a kadar tamamlamaya çalışıyoruz. Bu vesileyle kitlemizle daha yakın ve yoğun ilişkiler kuracağımızı biliyoruz.(Ankara’dan bir Partizan)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu